Sublimacja – nadruki na odzieży i gadżetach.

Sublimacja, to bardzo trwały nadruk, w nasyconych kolorach. Jest to proces technologiczny, w którym tusze pod wpływem wysokiej temperatury i pod odpowiednim naciskiem, przechodzą ze stanu stałego w stan gazowy, dzięki czemu zabarwione zostają włókna poliestru. Proces ten wykonywany jest wyłącznie na materiałach posiadających w składzie minimum 85% poliestru (odzież sportowa, smycze, fartuchy), lub warstwa poliestru jest na przedmiot naniesiona (ceramika, breloki, blachy a nawet drewno).

Nadruki metodą sublimacji wykonywane są w pierwszej kolejności za pomocą mniejszych lub większych drukarek, specjalnymi tuszami na papierze transferowym lub bezpośrednio na materiale poliestrowym. Następnie nadruk utrwalany jest w temperaturze bliskiej 200 st/ C. Dzięki temu nadruk jest niezwykle trwały i praktycznie niewyczuwalny przez użytkownika. Niewątpliwą zaletą są również bardzo żywe i nasycone kolory w przypadku druku na gładkim materiale (p. szarfy dla hostess). Niezależnie od ilości kolorów użytych w projekcie, koszt nadruków jest przewidywalny i stały. Czynnikami wpływającymi na cenę końcową są jedynie takie parametry jak wielkość nadruku i nakład końcowy. Jest to technika, która nie wymaga ponoszenia kosztów przygotowalni, dlatego jest opłacalna zarówno dla niskich, jak i wysokich nakładów.

Sublimacja: trwały nadruk na odzieży technicznejSublimacja: trwały nadruk na odzieży technicznejSublimacja: trwały nadruk na odzieży technicznejSublimacja: trwały nadruk na odzieży technicznejSublimacja: trwały nadruk na odzieży technicznejSublimacja: trwały nadruk na odzieży technicznejSublimacja: trwały nadruk na odzieży technicznejSublimacja: trwały nadruk na odzieży technicznejSublimacja: trwały nadruk na odzieży technicznejSublimacja: trwały nadruk na odzieży technicznejSublimacja: trwały nadruk na odzieży technicznejSublimacja: trwały nadruk na odzieży technicznejSublimacja: trwały nadruk na odzieży technicznejSublimacja: pamiątkowe misie w firmowej odzieżySublimacja: śliniak z okolicznościowym nadrukiemSublimacja: śliniak z okolicznościowym nadrukiemSublimacja: trwały nadruk na odzieży technicznejSublimacja: trwały nadruk na odzieży technicznejSublimacja: trwały nadruk na odzieży technicznejSublimacja: trwały nadruk na odzieży technicznej