Referentki mosiężne ∅ 22mm, stemple do laku, zestawy plombownicze

Referentka mosiężna o średnicy 22 mm stosowana jest między innymi do odciskania danych lub numerów na zabezpieczeniach  takich jak plomby drzwi, szaf, sejfów itp. Jest to element bardzo często wykorzystywany przez instytucje finansowe, banki a także przez służby mundurowe. Referentki idealnie sprawdzają się wszędzie, gdzie ochrona dokumentów stanowi wartość nadrzędną. Poza funkcją zabezpieczającą referentka mosiężna jest jednocześnie świadectwem wiarygodności i nienaruszalności. W zależności od zapotrzebowania referentki mogą mieć wygrawerowane logo, nazwę lub numer identyfikujący lub dowolny element graficzny. Dołączony uchwyt ułatwia korzystanie i pozwala na przymocowanie referentki np. do kluczy.

Stempel do laku o średnicy 25 mm lub 35 mm to pieczęć, którą można wykonać efektowne odbicie w laku. Zasada działania identyczna jak w przypadku referentki.

Element mosiężny przymocowany jest do drewnianego gryfu. Stemple tego typu znajduje zastosowanie m.in.: przy ozdabianiu różnego rodzaju dokumentów, dyplomów, certyfikatów, zaproszeń ślubnych i komunijnych. Bardzo dobrze sprawdza się również przy zabezpieczaniu dokumentów takich jak: teczki, koperty, gwarancje, butelki na wino. Pozwala w łatwy sposób wyróżnić produkty limitowanych serii lub dowody autentyczności.

Pieczęć lakowa to również nieodzowny atrybut listów stylizowanych na listy historyczne oraz wyjątkowa forma zdobienia opakowań dla luksusowych trunków. Drewniany uchwyt stempla znacznie ułatwia jego używanie.

Zestaw plombowniczy to mechanizm zapewniający o nienaruszalności zabezpieczonego elementu oraz gwarantujący pewien poziom bezpieczeństwa. Plomba pomaga wykryć zarówno przypadkowe, jak i umyślne otwarcie zabezpieczonego elementu. Stanowi niedrogi sposób udowadniania włamania oraz otwarcia zabezpieczonych rzeczy przez osoby nieupoważnione. Gwarantuje bezpieczeństwo i nienaruszalność zabezpieczanym pomieszczeniom, szafom i innym przedmiotom.

Zestaw wykonany jest z aluminium. Posiada dwa kubki plombownicze, każdy o średnicy 25 mm, które są ze sobą łączone za pomocą ruchomej, wykonanej z nierdzewnej stali, ramki. W każdym kubku znajdują się dwa otwory służące do montażu zestawu na zabezpieczanym przedmiocie.  Wykorzystywany jest przez m. in., banki oraz służby mundurowe do zabezpieczania szaf, pomieszczeń, depozytorów, worków na klucze, bezpiecznych pojemników przy pomocy referentki.

  • Średnica wewnętrzna kubka plombowniczego: 25 mm,
  • Średnica zewnętrzna kubka plombowniczego: 30 mm,
  • Materiał: aluminium,
  • Wymiary stalowej ramki: 70 mm,
  • Rozstaw pomiędzy kubkami: 42 mm,
  • Łączny rozmiar zabezpieczenia: 100 mm.

Zawartość zestawu:  dwa kubki plombownicze, stalową ramkę oraz 4 wkręty.

Lak jest popularnym materiałem, wykorzystywanym do produkcji ozdobnych pieczęci na zaproszeniach i specjalnych dokumentach. Wraz z referentką  stosuje się go także przy plombowania drzwi, wodomierzy, szaf i innych.