Referentki mosiężne ∅ 22mm

Referentka mosiężna o średnicy 22 mm stosowana jest między innymi do odciskania danych lub numerów na zabezpieczeniach  takich jak plomby drzwi, szaf, sejfów itp. Jest to element bardzo często wykorzystywany przez instytucje finansowe, banki a także przez służby mundurowe. Referentki idealnie sprawdzają się wszędzie, gdzie ochrona dokumentów stanowi wartość nadrzędną. Poza funkcją zabezpieczającą referentka mosiężna jest jednocześnie świadectwem wiarygodności i nienaruszalności. W zależności od zapotrzebowania referentki mogą mieć wygrawerowane logo, nazwę lub numer identyfikujący lub dowolny element graficzny. Dołączony uchwyt ułatwia korzystanie i pozwala na przymocowanie referentki np. do kluczy.

Stemple do laku

Stempel do laku o średnicy 25 mm lub 35 mm to pieczęć, którą można wykonać efektowne odbicie w laku. Zasada działania identyczna jak w przypadku referentki.

Element mosiężny przymocowany jest do drewnianego gryfu. Stemple tego typu znajduje zastosowanie m.in.: przy ozdabianiu różnego rodzaju dokumentów, dyplomów, certyfikatów, zaproszeń ślubnych i komunijnych. Bardzo dobrze sprawdza się również przy zabezpieczaniu dokumentów takich jak: teczki, koperty, gwarancje, butelki na wino. Pozwala w łatwy sposób wyróżnić produkty limitowanych serii lub dowody autentyczności.

Pieczęć lakowa to również nieodzowny atrybut listów stylizowanych na listy historyczne oraz wyjątkowa forma zdobienia opakowań dla luksusowych trunków. Drewniany uchwyt stempla znacznie ułatwia jego używanie.

Lak

Lak jest popularnym materiałem, wykorzystywanym do produkcji ozdobnych pieczęci na zaproszeniach i specjalnych dokumentach. Wraz z referentką  stosuje się go także przy plombowania drzwi, wodomierzy, szaf i innych.