Nadruki na odzieży – druk cyfrowy, sitodruk, sublimacja, folia flock i flex czy haft komputerowy?

Chcesz wykonać nadruki na odzieży odzieży do firmy? Potrzebujesz koszulek lub bluz dla swojego funclubu? Dobrze trafiłeś! 

Zamówienia realizujemy kompleksowo – od pomocy w wyborze odpowiedniego produktu (posiadamy w ofercie tysiące modeli) poprzez dobór i wykonanie nadruku  w optymalnej metodzie aż po pakowanie i wysyłkę zamówienia. Wykonujemy również tzw. WelcomeBoxy’y

Jeśli zależy Ci na ekspresowej realizacji przy zachowaniu najwyższej jakości nadruków, jesteś w dobrym miejscu. Podejmujemy się realizacji zleceń wymagających oraz często niemożliwych do wykonania przez konkurencję w wymaganym terminie lub na żądanym materiale 😉

Znakujemy również odzież powierzoną, np. kurtki czy spodnie robocze.

Kliknij przycisk aby poznać wycenę odzieży z nadrukiem.

Uzupełnij formularz wybierając miejsce i wielkość nadruku. Określ parametry odzieży, dołącz pliki i wyślij zapytanie. Odpowiemy możliwie jak najszybciej podając ofertę cenową zawierającą zarówno odzież (jeśli potrzebujesz), jak i usługę nadruków.

Koszulka ze zdjęciem, logotypem, tekstem – tylko DTG / DTF 

Koszulka ze zdjęciem wykonanym drukiem bezpośrednim, jak sama nazwa wskazuje, polega na wydrukowaniu przygotowanego wcześniej pliku graficznego bezpośrednio na koszulce, bez potrzeby korzystania z nośnika transferowego: papieru czy folii. Technika pozwala uzyskać duże nasycenie kolorów i przejść tonalnych, dlatego koszulka ze zdjęciem wygląda profesjonalnie i elegancko. Nadruk DTG sprawdza się idealnie przy pełnokolorowych wydrukach.

Alternatywną i bardzo podobną metodą nadruku jest DTF. Druk nie jest wykonywany bezpośrednio na koszulce tylko na folii transferowej i wtedy dopiero wgrzewany na odzież.

Nadruki wykonujemy zarówno na koszulkach białych jak i kolorowych (rózwnież czarnych).

Zadrukowany materiał pozostaje miękki, atrament wnika we włókna koszulki ze zdjęciem i jest zupełnie niewyczuwalny w dotyku. Używane przez nas tusze są trwałe, nie spierają się po wielokrotnym praniu, nie blakną. Korzystamy ze sprawdzonych atramentów na bazie wody, przyjaznych ekologii. Certyfikaty na używane tusze pozwalają na użytkowanie koszulek również przez dzieci i alergików.

Standardowo nadruki na koszulki wykonujemy w formacie to 21×30 cm (A4), na życzenie nadruk może być mniejszy lub większy – max. format wydruku to 32×50 cm

Technologia niezastąpiona w przypadku wielokolorowych nadruków (np. zdjęcia lub rozbudowane grafiki). Można wykonać zarówno jedną jak i kilkadziesiąt koszulek!

Sitodruk – znakowanie odzieży reklamowej i roboczej.

Sitodruk to metoda ta należy do tradycyjnych metod druku, wywodzących się ze starożytnych Japonii i Chin. Korzystając z tej metody, mogą Państwo wykonywać tak nadruki jedno-, jak wielobarwne oraz drobne nadruki, nie ograniczając się specjalnie rodzajem materiału pod druk, bowiem sitodruk znajduje wiele możliwości.

Charakterystyczne dla zastosowań przemysłowych sitodruku jest duża wydajność i powtarzalność nadruków.

Podczas drukowania farba rozprowadzana jest na całej powierzchni siatki i przesuwającym się po niej raklem jest przeciskana przez wolne oczka siatki bezpośrednio na odzież. Precyzja i rozdzielczość sitodruku jest zależna od gęstości użytej siatki, i na ogół wielokrotnie niższa od standardowej osiągalnej np. w druku offsetowym.

Ze względu na konieczność przygotowania specjalnych klisz,technologia polecana zwłaszcza dla wysokich nakładów

Haft komputerowy – dla najbardziej wymagających.

Haft to jeden ze sposobów tworzenia aplikacji na odzieży, ceniony ze względu na estetykę wykonania i trwałość. Aplikacje haftowane nie spierają się ani nie wycierają w trakcie noszenia odzieży. Są również niezwykle odporne na czynniki atmosferyczne.

Elementy haftowane można prać w wysokich temperaturach oraz prasować, bez ryzyka uszkodzenia zdobienia. Są też odporne na odplamianie. Istnieje możliwość wykonania haftu również w postacie różnego rodzaju wszywek, naszywek i emblematów o dowolnym kształcie. Popularne są również naszywki dla służb ratowniczych, posiadające specjalny rzep do aplikacji, w przygotowanych na etapie produkcji miejscach na odzieży.

Zdobienia wykonywane haftem uważane są za najlepsze gatunkowo i najtrwalsze. Ze względu na konieczność stworzenia dla każdego wzoru, specjalnego programu hafciarskiego, technika opłacalna dla zamówień powyżej 20szt. identycznego wzoru.

Termotransfer – folie Flock i Flex.

Profesjonalne nadruki na koszulkach wykonane folią flock to jeden z wielu sposobów znakowania odzieży. Charakteryzuje się

dużą odpornością na ścieranie i spieranie. Zdobienie wycinane jest ze specjalnych folii, na ploterze tnącym i wgrzewane na tkaninę przy pomocy prasy termicznej. To właśnie owy „meszek” na folii (strzyże o długości do 1 mm) sprawia, że materiał pokryty jest ściśle. Sam nadruk przypomina w dotyku welur, dając jednocześnie wrażenie przestrzenności. Flock zapewnia dużą wyrazistość kolorów i estetyczny wygląd odzieży z nadrukiem.

Nadruki na koszulki metodą Flex to technologia podobna do zdobienia flockiem. Polega ona także na wtapianiu w materiał specjalnej folii. Folia Flex to miękki w dotyku materiał z PCV lub bardzo cienkiego poliuretanu. Posiada matową powierzchnię. Nadruki flexem różnią się od flockowych przede wszystkim wyglądem – są bowiem delikatne w dotyku i płaskie (bez „meszku”). Wizualnie przypominają aplikacje wykonane farbą plastizolową (sitodruk).

Ponieważ nadruki na koszulkach technologią flock i flex łączą w sobie zalety trwałości z ekonomicznością zastosowanych rozwiązań, jest to najczęściej wykorzystywany sposób zdobienia odzieży. Ze względu na niskie koszty realizacji, doskonale nadaje się realizacji jednostkowych oraz przy niskich nakładach.

Sublimacja – nadruki na odzieży i gadżetach.

Sublimacja, to bardzo trwały nadruk, w nasyconych kolorach. Jest to proces technologiczny, w którym tusze pod wpływem wysokiej temperatury i pod odpowiednim naciskiem, przechodzą ze stanu stałego w stan gazowy, dzięki czemu zabarwione zostają włókna poliestru. Proces ten wykonywany jest wyłącznie na materiałach posiadających w składzie minimum 85% poliestru (odzież sportowa, smycze, fartuchy), lub warstwa poliestru jest na przedmiot naniesiona (ceramika, breloki, blachy a nawet drewno).

Nadruki metodą sublimacji wykonywane są w pierwszej kolejności za pomocą mniejszych lub większych drukarek, specjalnymi tuszami na papierze transferowym lub bezpośrednio na materiale poliestrowym. Następnie nadruk utrwalany jest w temperaturze bliskiej 200 st/ C. Dzięki temu nadruk jest niezwykle trwały i praktycznie niewyczuwalny przez użytkownika.

Niewątpliwą zaletą druku metodą sublimacji są bardzo żywe i nasycone kolory nadruku na finalnym projekcie. Koszt nadruków jest przewidywalny i stały. Czynnikami wpływającymi na cenę końcową są jedynie takie parametry jak wielkość nadruku i nakład końcowy. Jest to technika, która nie wymaga ponoszenia kosztów przygotowalni, dlatego jest opłacalna zarówno dla niskich, jak i wysokich nakładów.

  Zapytaj o wycenę:

  Dane kontaktowe:*


  Przedmiot zadruku:*

  Ilość:*

  Opis zamówienia:*

  Dołącz plik: